4 paź 2011

Potrzebuję pomocy, inspiracji...

Temat pracy plastycznej w konkursie plastycznym  to "Św. Maksymilian - męczennik z Auschwitz"...
na podstawie fragmentu opisującego ostatnie dni życia świętego wykonaj pracę plastyczną na A3, dowolną techniką, ale samodzielnie i na temat.

I teraz nie wiem
fragment, który dostaliśmy opisuje śmierć głodową świętego,
To musi być atrakcyjne wykonanie, żeby dostać nagrodę - mówi Ku - Ale ja nie umiem malować ładnie... Ja umiem byle jak.
Chwała Bogu, mówię, nie weźmiesz udziału w konkursie (wizja plastycznego potraktowania śmierci świętego, jakoś mi nie pasuje).
Ale ja chcę wziąć udział!
W takim razie musisz się postarać.
Ale ja nie umiem! (reaply 5x)
Święty Maksymilianie, módl się za nas, bo wyjdę z siebie.


PS. Prowadziłam dzisiaj przypadkiem lekcję religii, powiedzmy że była to religia w duchu ekumenicznym a w niektórych momentach była to raczej etyka. Bardzo fajnie mi się prowadziło,  hm...może zostanę katechetką? :)
PS 2: nie jestem autorką w/w konkursu

20 komentarzy:

anabell pisze...

Chyba kogoś porąbało z tym tematem.Kiedyś czytałam taką bajkę z morałem: chłopczyk nie chciał jeść, nie jadł, nie jadł, był coraz chudszy aż w końcu - zniknął.W opisie było jak to miał coraz cieńsze rączki i nóżki, był coraz bledszy aż wreszcie zniknął. To była bajka dla dzieci napisana w końcu XIX wieku.Niestety nie było do tego obrazków, bo z pewnością bym je zapamiętała.I mogłabym Ci podpowiedzieć co namalować:)))
Miłego, ;)

Nivejka pisze...

Wiesz, ja bym to potraktowała kolorowo. Ostatecznie ta śmierć go wyzwoliła z mroków obozowego życia:)
A swoja droga to koszmarny temat.

bloggerka: niespa pisze...

Hmmm. Nie mogę podrzucić pomysłu. Przypomniała mi się dyskusja na jednym z blogów odnośnie książek dla - dzieci, młodzieży, które poruszają trudne tematy:
http://znakzorrozo.blogspot.com/2011/09/dym.html#more

Jeśli miałabym jednak pomóc Beata, to zadawaj Ku pytania, np. jak widzi Św. Maksymiliana, co dobrego zrobił, co wtedy mógł myśleć, co sobie wyobrażał, czy dla nas jego postawa jest ważna, co to znaczy oddać za kogoś życie??? Jeśli nie wszystko da się namalować, niech obok obrazu napisze swoje przemyślenia. Powodzenia!

Beata pisze...

Niespa, spróbuję, ale to konkurs dla dzieci z klas I-III podstawówki, może wystraszę?

zgaga pisze...

Pomysłodawca musi być psychopatą! Konkurs o takim temacie dla I-III????

Margo pisze...

Niech namaluje pasiak i na tym numer św. Maksymiliana

mogą być w tym pasiaku powypalane dziury i okruchy chleba wymieszane z ziemią

okulary z pękniętymi szkłami

ot, co!

lumpiata pisze...

a może zapytaj jak sobie wyobraża śmierć z głodu. I niech ją namaluje, niechby i symbolicznie.

marketa pisze...

o matko. Matko znaczy.
śmierć z głodu.

Anonimowy pisze...

Ja pierdole... AAJa pierdole... AA

Danka M. pisze...

Beatko ja byłam ponad 20 lat temu katechetką ..... zwolniłam się (odmienność spojrzenia na pewne sprawy). Porąbany pomysłodawca tematu konkursu plastycznego dla dzieci w tym wieku (to tylko moje skromne zdanie).

bloggerka: niespa pisze...

Beata,

konkurs dla klas I-III podstawówki???????!!!!!! Rany! Konkurs jest ogólny, czy wymyśliła go pani od plastyki czy pani katechetka????

lumpiata pisze...

konkurs głupi, to oczywiste, ale dziecko chce wziąć udział. No to niech weźmie, nie?

Anonimowy pisze...

O, jakzez jestem szczesliwOM, ze ucieklam z durnej polskiej szkoly, ze poczolgalam sie w kierunku wyjscia, kiedy tylko sie dalo. Ale Ty, Beata, walcz o normalna szkole, w ktorej nie kaza dziecinom rajcowac sie umierajacymi z glodu swietymi, bo konkurs. Albo przynajmniej przekup dziecko, zeby nie przykladalo raczki do cudzych zboczen. Wymysl cos !
zzo

Mijka pisze...

ożesz!!!


nie wiem, ja nie wiem,kogoś zdrowo popierdoliło!!!


i nie mam pomysłu,chyba,że abstrakcja w duchu kubizmu fazy trzeciej! syntetycznej..żeby urozmaicić temat, oczywiście/

z tego co wiem, takie konkursy wymyślane są przez proboszczów i zlecane katechetom, przynajmniej u nas:)
ja w nich udziału nie biorę i nie zamiaruję!

Too-tiki pisze...

ej, Kobity - wiadomo że to gupie - ale wymyslmy coś;)

Beata pisze...

W związku z 70 rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prowincja Matki Bożej Niepokalanej OO Franciszkanów ogłosili rok 2011 rokiem św. Maksymiliana. Organizatorem Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe jest Kuria Prowincjonalna OO franciszkanów z siedzibą w Warszawie oraz Parafia Ojców Franciszkanów p.w.św.Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.
Dla szkół podstawowych jest to konkurs plastyczny, a gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne teoretyczny.
termin nadsyłania prac 20 października 2011, decyduje data stempla pocztowego

Beata pisze...

Zrobię jak radzi Lumpiata, dam kartkę i niech mały tworzy, jeśli chce, w końcu praca ma być samodzielna, chociaż...Margo ma niezły pomysł...

Anonimowy pisze...

Proponuję wprowadzić dla drugo-trzecio klasistów wątek antysemickiego gówna czyli Rycerza Niepokalanej - miesięcznik maryjny ukazujący się od stycznia 1922 roku. Założony przez o. Maksymiliana Marię Kolbego, który był jego pierwszym redaktorem (do marca 1939). Do października 1922 roku wydawany w Krakowie, później w Grodnie, a od 1927 roku w Niepokalanowie. Początkowo ukazywał się w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, w 1927 roku osiągnął nakład 70 tys. egz., w 1933 - 680 tys. egz. zaś w latach 1938-39 wahał się w granicach 800 tysięcy. Już podczas wojny, w grudniu 1940 r., o. Maksymilian wyprosił u władz niemieckich zgodę na jednorazowe wydrukowanie "Rycerza" w nakładzie 120 tys. egzemplarzy." To chyba też rzetelna wiedza o świętym? Pozdrawiam Clou

Beata pisze...

Clou, oj tam, oj tam:)

Latarnik pisze...

Pomysł Margo dobry nie trudny- lub albumik z obrazkami Świętego, zdjęciami i do tego jego słowa ale czy nie zatrudne ... doczytałam foram A3