26 paź 2012

Zmiany czasu z letniego na zimowy w ogóle nie odczuwam i nie rozumiem, dlaczego jedna godzina stanowi taki problem... Za to wiem już, że zmieniając czas mogę uchronić się przed atakiem terrorystycznym:)


Zmiany czasu mogą prowadzić do zaskakujących sytuacji. Przykładowo, możliwe jest, że w przypadku porodu bliźniaków, ten z pary który urodził się jako pierwszy może mieć oficjalnie zapisaną późniejszą godzinę narodzin, niż jego brat. Jest to możliwe jeżeli poród nastąpiłby w noc zmiany czasu z letniego na zimowy i pierwszy bliźniak urodziłby się o godz. 2:55 w nocy, a jego brat 10 minut później. W ten sposób na skutek cofnięcia zegara o godzinę, oficjalny czas narodzin tego drugiego byłby ustalony na 2:05, a nie na 3:05. Z drugiej strony, podczas zmiany z czasu zimowego na letni między godziną 2:00 a 3:00 w nocy nie ma żadnych narodzin.
Pomyłka związana ze stosowaniem zmian czasu w 1999 roku doprowadziła do udaremnienia zamachu w Izraelu. We wrześniu kiedy planowany był zamach na Zachodnim Brzegu Jordanu panował jeszcze czas letni, podczas gdy w Izraelu już czas standardowy (zimowy). Zamachowcy na Zachodnim Brzegu przygotowali ładunek wybuchowy dla swoich kompanów w Izraelu, ale ustawili zapalniki czasowe według swoich zegarków, co spowodowało, że ładunki eksplodowały godzinę za wcześnie według czasu izraelskiego -- zabijając przy tym terrorystów.

8 komentarzy:

Margarithes pisze...

prześpię tę zmianę i jakoś to będzie


i tak przylatując do Polski muszę przestawiać zegrarek

Foksal Księżna Raczyńska pisze...

jednym słowem - zmiana czasu jest świetnym wynalazkiem w slużbie pokoju :D

zgaga pisze...

Zmianę aktualną lubię, bo śpię dłużej. Nie lubię, bo już przed 17-tą będzie ciemno... Poza tym cały ten czas mi ,,lotto''!

Matylda pisze...

nie lubię zmiany czasu,nie lubię jak o 17 jest ciemno,nie lubię jak pada,no kiszka panie,koszka...

Alis pisze...

Ciemność widzę, ciemność, też nie lubię wczesnych ciemności :)

Joanna pisze...

Zmiana czasu, pfff... oddają godzinę na osłodę, że zima idzie :-(

Antares pisze...

To może ja przestanę narzekać na te zmiany czasu, skoro one są tak ważne dla bezpieczeństwa międzynarodowego :P

ade pisze...

tak czy śmak zima idzie i to nie jest fajne:(