16 maj 2012

Dwadzieścia groszy i mandarynka...

i o co chodzi?

10 komentarzy:

iw-nowa pisze...

No właśnie, o co?

ade pisze...

ale że co?

marketa pisze...

zamiast reszty 20 groszy dostałaś od przystojnego sprzedawcy piękną mandarynkę. z tekstem, że ma nadzieje, że jeszcze przyjdziesz kiedyś po ziemniaki.

Beata pisze...

na spacerku z dzieckami szkólnymi byłam, mijamy wypasione wille, domy ze szkła i aluminium, ogrody z trawka pod centymetr ciętą, wzdycham "jakie piękne domy", a mój uczeń ministrant:
- Eeee, to tylko fasada, a w środku bida aż piszczy. Jak chodzę po kolędzie to w takim domu tylko dwadzieścia groszy i mandarynka. A pani pójdzie do bloków to tam emerytki dwie dychy dają...

ade pisze...

w życiu bym się nie domyśliła!;)

zgaga pisze...

20 groszy?! To już lepiej sama mandarynka...

anabell pisze...

Beato, stara prawda wychodzi na jaw- kto oszczędza to może sobie fest chałupę wybudować. Ostatnio pod Lidlem i innymi dyskontowymi marketami parkują super wypasione bryki. W dni, w które jest nowy towar, to wejść do sklepu trudno, bo "eleganckie" panie, te od wypasionych bryk, wyrywają sobie bluzki, spodnie, buty w atrakcyjnych cenach.Bo rzeczywiście ceny są atrakcyjne a towar lepszy niż na łóżkach na bazarze.
A ta suma 20 groszy to rzeczywiście powalająca. Znam domy, w których szykuje się paczki ze słodyczami dla księdza i ministrantów.
Miłego, ;)

Anonimowy pisze...

Bezczelny ministrant. Bylam blokersem ( jest jakas zenska forma ? ) i uczylam blokersow. Zawsze sie zastanawialam, dlaczego najgorsze lobuzy wywracaja oczami pod oltarzem jako ministranci ;) Az mi ladaco uczen wyznal : sa zniwa w czasie koledy !
Nawiasem mowiac, w ogole kolede przestalam przyjmowac, ale gdyby mi odbilo i znow bym zaczela, to : 20 groszy i mandarynka ! a nawet mandarynka bez 20 groszy !
W ogole uwazam, ze fajnie jest wygodnie i ladnie mieszkac, i warto sie w tym celu troche poswiecic i nie nabijac kabzy wydrwigroszom jak nieszczesne emerytki z blokow. Zal mi babin, na lekarstwo by sobie zostawily !
Aaa... tu ( w Szkocji ) mieszkam w domku, ale na kredyt do splacenia jeszcze przez 8 lat, a ze niemlodzi jestesmy, to ogladam kazdego funta i manadarynke :) I nic sie nie wstydze - w koncu Szkocja, co nie ?
zzo

Nivejka pisze...

Ministranci....

silka pisze...

Haha, no tak. I widać jakie dziecko ma pojęcie o świecie :]