23 sty 2012

ACTA

na razie zostawiam, podpiszą ale potem trzeba to zatwierdzać w parlamentach, potrwa, rozłoży się w czasie, rozmydli...

za to pragnę poinformować, że dzięki Wu nie płacę abonamentu, w pewnym wiec sensie dokładam procent do niechlubnego  pierwszego miejsca, co ogromnie zadziwia Europejczyków... Dodam, że płacę za telewizje satelitarną i wściekam się, że mam program I i II telewizji publicznej, a wcale jej nie chcę i nie rozumiem dlaczego nie mogę z niej zrezygnować.
Mnie wystarczy TVN 24, Mezzo, Mini Mini, Kino Polska i Comedy Central, ale nie mogę sobie wybrać kanałów, które chcę oglądać. Bez setki innych i oczywiście telewizji publicznej, która wzbudza we mnie poczucie winy, że nie płacę abonamentu.
Czuję się z tym źle i chcę o tym porozmawiać.

20 komentarzy:

Anovi pisze...

Ale o abonamencie?!

anabell pisze...

Moim skromniutkim zdaniem, nie bardzo jest za co płacić TVP. Przede wszystkim, wszystkie osoby,które mają kablówkę już raz opłacają programy TVP, bo przecież TV Kablowa płaci TVP za te programy, a my- Kablówce. Kiedyś, gdy była TVP "reżimowa", to jakimś cudem miała sporo programów popularno -naukowych,były nawet kursy językowe, było Telewizyjne Technikum Rolnicze, był teatr TV w poniedziałki, w czwartki teatr sensacji, były świetne programy i filmy przyrodnicze realizowane przez Polaków. A teraz ja osobiście zupełnie nie korzystam z programów TVP, bo oglądam inne programy, znacznie ciekawsze. Uważam,że programy TVP powinny być kodowane i gdy ktoś chce to je wykupi. Ja na pewno nie.
Miłego, ;)

Beata pisze...

Anovi, no widzisz, rozmowa jest niezbędna:)

Anovi pisze...

To może zamiast klepać w klawisze lepiej spotkać się przy dobrej kawie? Obiecuję tym razem nie oblać się i nie śpieszyć jak ostatnio :) I może jeszcze Zgaga chciałaby z nami podeliberować nie tylko o abonamencie ;)

taktyczny pisze...

Już dobrze, już KRRiT już pracuje nadtym, żeby Cię wyzwolić od poczucia winy. Co prawda projekt zmiany dobrodusznych listonoszy w kapusiów zarzucono, bo pozwoliłby wymknąć się takim przypadkom jak kombatanci, zasiłkowcy i starcy. Teraz zdaje się jest plan, że abonamentem ma się zająć elektrownia. Jak masz prąd, to wiadomo, że po to, aby oglądać TVP.

tuv pisze...

to że ACTA generalnie większości nie rusza jestem w stanie zrozumieć,bo przeciętny zjadacz chleba tak ma.Ustawa ma wiele furtek bo jest szalenie ogólnikowa,rządy chcą ugrać jedno - powszechną inwigilację i dostaną taki mechanizm do ręki.

Większość jednak odczuje BARDZIEJ co innego.... jak im przyjdzie płacić za leki.
Bo ACTA reguluje również dostęp do tzw "leków generyków" :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lek_generyczny

A to zaboli.

Anonimowy pisze...

Abonament to opłata nie za oglądanie telewizji publicznej, tylko za posiadanie odbiornika radiowego i telewizyjnego. Nawet jeśli wcale go nie włączasz i nigdy nie oglądasz telewizji państwowej, to i tak powinnaś zapłacić, jeśli w domu masz odbiornik. Ciekawe, czy komputer to też odbiornik telewizyjny, bo można wyrzucić telewizor a do komputera dokupić kartę telewizyjna i oglądać tv. Wtedy nie posiadasz odbiornika, więc nie masz za co płacić abonamentu.

clou pisze...

Tak ładnie proszą o ściepę, że ja płacę - póki co ;-)
Pozdro

clou pisze...

C oz to za szczególny zegar ( tam u Was na Kaszebach jakiś inny czas?) - u mnie jest 11.14 a mój przedchwilowy kometarz opatrzono tak: Jan 24, 2012 02:11 AM

Beata pisze...

Clou, n Kaszebach wszystko jest wyjatkowe to i czas mamy wyjątkowy:)

Beata pisze...

Ananimowy, no, tak własnie mówią, ale ja tego nie rozumiem, bo moge mieć telewizor do odbierania dvd na przykład.

Beata pisze...

Taktyczny, niezmiernie mnie to cieszy...:) Nawet wiatrak mi wtedy nie pomoże, czy posiadanie akumulatora?

Beata pisze...

tfu, agregatora:)

Beata pisze...

Ale co, Tuv, płacić za leki i tak trzeba, czy ACTA zakłada coś więcej? duzo drożej, całkowity zakaz?

taktyczny pisze...

Musiałabyś całkiem się odłączyć od elektrowni. Ale wtedy zgodnie z prawem budowlanym nie możesz mieć bez prądu pomieszczeń przeznaczonych do przebywania dla ludzi. Czyli z wymarzonego legalnego domku zrobisz samowolę budowlaną. Tak mi się wydaje. Jakby nie patrzeć jesteśmy okrążeni, a sprawcą tego jest wyjątkowy s..syn wyjątkowych Kaszub... ;p
PS. Obecnie opodatkowane są wszelkie urządzenia zdolne do odbioru sygnału telewizyjnego, co oznacza po prostu komputery obok telewizorów. A może mi się już myli? W Danii w każdym razie tak jest.

Beata pisze...

Taaa, wiesz Taktyczny, niestety niektórzy Kaszubi wchodzili w związki z ludnością napływową i ten s-syn jest własnie z takiego związku...
Z tym opodatkowaniem wszystkich urzadzeń zdolnych do odbioru sygnału tv to chyba nie tak, przecież monitory z monitoringu chyba nie sa opodatkowane...

Beata pisze...

są?!

Anonimowy pisze...

W Danii sprzedawca sprzedajacy CI jakiekolwek urzadzenie pozwalajace na odbior sygnalu radiowego, telewizyjnego, dajace dostep do internetu zglasza Cie do odpowiedniej instytucji zajmujacej sie poborem abonamentu RTV/internet.
Oplacanie kablowki czy internetu oczywiscie nie zwalnia z obowiazku placenia w/w abonamentu.
A zatem wystarczy miec telefon komorkowy, o komputerze nie wspominajac, i juz musisz placic abonament.

tuv pisze...

ACTA - zakaz łamania praw autorskich a takimi są produkcje leków generycznych.No bo firma powiedzmy PCIM produkuje leki BAYERN tak? pod nazwą PCIM minęło jakieś 20-25 lat niby ok,ale ponoć nie do konca.I jak ich nie będzie (- a pacjent ma prawo zażądać generyka od lekarza bo normalny kosztuje w pierony i ciut ciut nawet po zniżce,albo nie ma na niego zniżki.) to leki będą jakby droższe nie?

Pistacjowy Kosmita pisze...

"Dodam, że płacę za telewizje satelitarną i wściekam się, że mam program I i II telewizji publicznej, a wcale jej nie chcę i nie rozumiem dlaczego nie mogę z niej zrezygnować."

Ja też. Się wściekam.