12 sie 2009

nagrał

film, jak męczy kota...
nie potrafię obejrzeć tego filmu
nie jest to potrzebne
czekam na karę wymierzoną przez sąd
na karę dużą, bardzo dużą
bo jak nie to się
wkurzę!

21 komentarzy:

martaanna pisze...

Napiszę tak,brzydzę się przemocą,ale temu s... to bym zrobiła dokładnie to samo co on zrobił kotu.. wrrrr

antyfaszysta pisze...

Karanie fizyczne jest najgłupszym rozwiązaniem, jakie mogę sobie wyobrazić. Przemoc rodzi przemoc. Każda! Z resztą jest kilka bardziej dolegliwych i bardziej wychowawczych kar. Choćby prace społeczne czy bardzo wysokie grzywny, podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Neskavka pisze...

Wsadzić mu laskę dynamitu w du.... i podpalić.Ciekawe czy wyżej poleci.

antyfaszysta pisze...

A Tobie dać zapałki!

Szeherezada Stiepanowna pisze...

Niska szkodliwość społeczna czynu. Ustawa "zwierzę nie jest rzeczą" nie działa, niestety.
Nie obejrzałam, wystarczy, że usłyszałam.
Łamałabym kołem. Publicznie.

Ola pisze...

ja obejrzałam... raz, więc nie mam pewności, ale ten gostek coś tam gadał - czyzby sam do siebie? Jeśli nie to widz chyba też powinien dostać po głowie...

Beata pisze...

przemoc rodzi przemoc, Neskavka symbolicznie wyznaczyła karę półtora roku pozbawienia wolności bez zawieszenia i bardzo dobrze!

srebrzysta pisze...

Nie widziałam i nie chcę oglądać, ale zdecydowanie przychylam się do zamieszczonych tu propozycji ukarania takiego drania. Wszystkich jednocześnie i do kwadratu!

ds pisze...

nie oglądałam, celowo, i nie zamierzam, ale nie jestem w stanie pojąć, dlaczego taki film jest rozpowszechniany publicznie. dla mnie to jest głupota, która rownież powinna być karalna i to surowo.

Beata pisze...

to prawda, rozpowszechnianie też, tvn 24 mogło o tym poinformować, to wszystko...

mironq pisze...

Witaj Beato! Po takim nagłośnieniu sprawa na pewno oprze się o wymiar sprawiedliwości. Nie jestem za męczeniem zwierząt i kara powinna być adekwatna do winy. Ale nie będzie. Skąd to wiem? Bo nie ma u nas odpowiednich przepisów i woli sędziów do tego, żeby kara była dotkliwa ale i oddziaływała wychowawczo. Z tego co gdzieś czytałem to chłopak ma 16 lat. Rodzice zapłacą grzywnę, chłopak dostanie kuratora. Nauczy się czegoś, wyciągnie wnioski? Nie. Gdyby dostał karę w postaci odpracowania 200 godzin społecznie w schronisku dla zwierząt pożytek z tego może by i był. O karach typu półtora roku więzienia nie chcę się nawet wypowiadać... Pozdrawiam :-)

Beata pisze...

też jestem za tym, żeby caly rok (co najmniej) czyścił klatki w schronisku

mironq pisze...

Dodam jeszcze, że to zachowanie nie było spowodowane jakimś zamiłowaniem do okrucieństwa ale głupotą. I to głupotą dorosłych w dużej mierze. Ludzie tworzący internet i media to w dużej części osoby dorosłe. I to oni stworzyli przekonanie, że tyko rzeczy szokujące i dziwne zasługują na zainteresowanie i stają się medialne. A filmik robiony był głównie w celu zaszokowania internautów. Cel się udał tylko przypadkowo udało się (po numerach rej. samochodu) namierzyć. :-)

antyfaszysta pisze...

A moim zdaniem najpierw powinien zostać wysadzony laską dynamitu wsadzonego mu wcześniej w dupę, później powinien zostać połamany kołem, następnie wsadzony na półtora roku do więzienia (najlepiej z recydywistami, by się nauczył czegoś nowego) a kiedy już trochę pocierpi, niech dożywotnio sprząta klatki w schronisku. A rodzice gówniarza niech płacą po połowie pensji a później emerytury na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wyrok oczywiście powinien zostać ogłoszony na ich koszt w 4 ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, na antenie TVN24 i TVP3 oraz co najmniej w 4 dziennikach ogólnopolskich.
A dlaczego by nie?

Beata pisze...

Anty...sie nie denerwuj...pogłaskać po głowie i pogrozić palcem to trochę mało...popyskujemy tu trochę, ulżymy sobie, prawa nie zmienimy, co najwyżej zmniejszymy wydzielanie kwasów w naszych żołądkach...

antyfaszysta pisze...

Beato ja się nie denerwuję:) Ja tylko pokusiłem się o małe podsumowanie:)

Anonimowy pisze...

A można zpytać, *antyfaszysto*, co proponujesz, tak na serio?

antyfaszysta pisze...

Proponuję zostawić sprawę prokuratorowi i niezawisłemu sądowi. Wiem na pewno, że nie wolno ferować wyroków na podstawie doniesień dziennikarskich. A co do innych spostrzeżeń do jutro maznę posta.

Beata pisze...

a maźnij, maźnij:)

Anonimowy pisze...

Tez uwazam, ze powinien dostac kare polegajaca na pracy na rzecz schroniska. Bardzo rzetelnie egzekwowana. Powinien opiekowac sie chorymi, osieroconymi zwierzakami. Moze nauczyloby go to czegos. Ludze sie.

kiciaszara pisze...

Nie oglądałam. Nie rozumiem takich ludzi. To dla mnie niepojęte.