4 sie 2009

15 tys. zł za "pedała"

i bardzo słusznie.

Pewnie się kobitka odwoła i inny sąd da mniej
ale liczy się precedens
będzie go można wykorzystać

Junior mieszka sam i kilka miesięcy toczył wojnę z sąsiadami w wielkim bloku, o gaszenie światła na klatce schodowej.
On gasił, bo jest oszczędny i nie widział potrzeby, by o 3 w nocy światło się musiało palić. Staruszkowie kładli mu donosy na wycieraczkę,że podadzą go na policję, wykręcali żarówkę, uszkodzili czasowy wyłącznik, czekali na jego powroty o różnych porach, żeby mu nagadać, wreszcie...napisali mu na, domofonie na czerwono PEDAŁ...
Junior wzruszył ramionami, napis w końcu się wytarł, spółdzielnia założyła żarówki czujki w całym bloku.
staruszki emerytki potrafią uprzykrzyć życie...proszę o eutanazję, jeśli będę Wam uprzykrzać życie...

finwe.isilra | 4 sierpień 2009 o godzinie 07:07 ”Alles hat ein Ende, nur die Wurst hat zwei”
Wszystko ma swój koniec, tylko kiełbasa dwa...

31 komentarzy:

mironq pisze...

Witaj Beato! Ha, ha.. właśnie zamierzałem coś nasmarować w tym temacie. Postaram się "kulturalnie" bo nie stać mnie na opłacanie ciepłych chłopców. Emerytki potrafią być dokuczliwe, niektóre tak z zamiłowania. Sam znam taką... Ciekaw jestem jak skończyła się ta sprawa w Gdyni z dziewczyną ćwiczącą w domu grę na instrumencie. Tam były też duze pieniądze...

finwe isilra pisze...

Że tak powiem: "genau":)) Dziadki potrafią być bardzo upierdliwe, jak najbardziej, miałem przyjemność otworzyć swego czasu front z pewną babcią, która doprowadzała mnie do szaleństwa (mniejsza o szczegóły). Jednak sprawa kobity, nazywającej pe..., geja pedałem to zupełnie inna historia. Nie zgadzam się z tym wyrokiem, absolutnie. Oczywiście, to poniżające, nie powinna tego robić, ale czy nie widzicie w tym zwariowanej tendencji, jaka w ostatnich latach narasta? Homoseksualiści stworzyli sobie swoją własną filozofię i zachowują się jak fundamentaliści islamscy - wszystko u nich jest fantastyczne a najmniejsze słowo krytyki budzi sprzeciw. Jako zwykły, głupi hetero czuję się osaczony przez homosiów, którzy są w końcu mniejszością, czyż nie? Dziwna sytuacja.

Beata pisze...

Finwe, nie wiesz, czy on był fundamentalistą, wygląda na to, że nie, bo sad wziąlby to pod uwagę. jesli sie nie obnosił, należała mu sie prywatność, mnie w notce chodzi o precedens, może te 15 tysięcy powstrzyma innych do obgadywania.

finwe isilra pisze...

No niby prawda - ale ja widzę tę całą historię w szerszym kontekście, który trochę zatrważająco wygląda: o ile dawniej ruch homoseksualistów, który miał na celu uzyskanie pewnych praw, miał sens (bo i dlaczego nie traktować ich na równo z innymi), to po osiągnięciu tego, co chcieli, zagalopowali się chyba zbyt daleko. Generalnie mają swoje prawa, żyją godnie i spokojnie, dlaczego więc ciągle tak się rzucają?

Beata pisze...

też mi sie nie podoba to rzucanie, parady i tak dalej, jednak one maja nieco inny charakter, transseksualny, że tak powiem.
a jesli mówisz o równości...to czerwony napis PEDAŁ na domofonie powiniec być śród innych typu HETERO, HETERO, BI, HETERO, PEDAŁ, HETERO...:) wtedy byłoby równo:)

finwe isilra pisze...

Czyli mimo wszystko rozumiesz o co mi osobiście chodzi i przynajmniej po części się zgadzasz:)
Napisy na domofonie to zupełnie inna bajka - to objaw wieśniactwa i chamstwa, niezależnie od tego, jakiej są treści, tutaj nie ma o czym gadać

Beata pisze...

Finwe, :)

anabell pisze...

W moim odczuciu, sprawa orientacji seksualnej nie powinna stawać się sprawa publiczną, a że się staje, to u nas zasługa KRK i jego najwierniejszych sług, starych, przeważnie samotnych ludzi i niektórych ugrupowań politycznych.Rozumiem,że para homoseksualistów walczy o rówouprawnienie (kwestia dziedziczenia), może zamiast ślubów powinny to być rejestracje oficjalne tego związku( tak jak związki konkubenckie np. w Niemczech), ale u nas, poza wrzaskiem z ambon i różnych marszy i zadym nic się konkretnego nie dzieje.Przecież u nas nie ma również rozwiązanego problemu par konkubenckich heteroseksualnych. Ludzie żyją razem latami, razem kupują wszelkie dobra, a potem jedno umiera, a drugie zostaje z przysłowiową ręką w nocniku.Nie da się ukryć,że jesteśmy dziwnym narodem, zakłamanym i tchórzliwym i nieufnym. Nawet ci, którzy już dawno odeszli od kościoła, posyłaja swe dzieci na religię, bo boją się ostracyzmu. Znam osoby rozwiedzione, które się do tego faktu nie przyznają, bo boja się "wyrzucenia" z kościoła.Mało tego, znam również fikcyjne ( bo tylko na papierku) małżeństwa, by ukryć swój homoseksualizm. Jesteśmy narodem nietolerancyjnym. Ale mnie nie podobają się wszelkie demonstracje grup homoseksualnych. Nie tędy droga. Skazanie tej kobiety na tak wysoką karę uważam za totalną głupotę - bo to wynik właśnie tego,że nikt od małego nie uczy dzieci tolerancji i poszanowania drugiej osoby. To zupełnia jak z powiedzenia- Kowal zawinił, a Cygana powiesili.

Beata pisze...

Anabell, dlaczego ukaranie osoby winnej podżegania innych do nienawiści nie zasługuje na karę? Mam nadzieję, że nie dlatego, że chodzi tu o homoseksualistę...
W Polsce trudno będzie nauczyć ludzi poszanowania "inności" jakiejkolwiek, bo nie jesteśmy wielokulturowi, czy wielonarodowi. Problem będzie istniał zawsze. A mnie sie precedens bardzo podoba, niezależnie od tego jak na prawdę sie skończy...Precedens oznacza bowiem, że zmiany nastepują, byc może nic z tego nie wyjdzie, inny sąd apelacyjny kobitce tylko pogrozi, ale może ona, jej koleżanki, na drugi raz ugryzą się w język?

Pistacjowy Kosmita pisze...

Zgadzam się z Beatą. Już za dużo tego bezkarnego obrzucania się błotem. Podobno jesteśmy cywilizowanym krajem? Człowiek to obrzydliwa istota, jak nie "zapłaci" to nie zapamięta. Z pewnymi wyjątkami: politycy i ludzie władzy nie powinni mieć parasola ochronnego. My jako obywatele powinniśmy mieć wszyscy prawo do dosadnej krytyki ludzi, którzy zdecydowali się wyjść na scenę publiczną.

Szeherezada Stiepanowna pisze...

Dawno się tak nie ucieszyłam z wyroku sądu. Naprawdę dawno! Mam nadzieję, że sprawa się nie rozmyje w kolejnych instancjach i nie zrobi się z tego jakaś szopka pseudoreligijno-pseudopolityczna.

Zapewniam, że osoby homoseksualne nie żyją godnie i spokojnie. Prawa być może mają, ale respektowanie ich to rzadkość.

finwe isilra pisze...

W porządku, tylko ciekawe, że za "pedała" sąd ukarał babę i kazał jej jeszcze zapłacić absurdalne pieniądze, ciekaw jestem niezmiernie, czy, weźmy na to, gdyby ktoś wyzywał mnie od "ślepych kretów" (noszę okulary) publicznie i udałbym się do sądu, też wygrałbym? Wszyscy boją się zrobić cokolwiek, co nie odpowiadałoby wizji poprawności politycznej, wedle której nawet każda krytyka muzułmanina, homoseksualisty czy katolika jest niedozwolona

Beata pisze...

Finwe - idź do sądu, sprawdzimy to.
Ta kobieta nie dostała tylko za jedno okreslenie "pedał", ona to robiła codziennie, w osiedlowych sklepach, na ulicy, w kościele, u lekarza, wszędzie...

Anonimowy pisze...

Skoro nie da sie chamstwa zwalczyc inaczej, niech to bedzie robione droga sadowa.
Wyrok wydaje sie byc rzeczywiscie surowy, ale jesli nekanie trwalo dluzszy czas, to wydaje sie byc akuratny.
W Polsce nastepuje niesamowita eskalacja chamstwa. I mam wrazenie, ze wielu ludzi zaczyna na to obojetniec. A chamstwo to przeciez rodzaj agresji. Dlatego jesli nie damy odporu wyzwiskom, nie dziwmy sie, ze ktoregos dnia dostaniemy pala...

Stardust pisze...

Przeczytalam, milcze i wcale nie dlatego ze nie mam zdania:)))) ale tak jest lepiej.

Anonimowy pisze...

Witaj Beato, a to mnie zdizwilaś, mlodzi są zazwyczaj rozrzutni i nieraz starsi utrudniaja życie przesadnymi oszczędnościami. a tu akurat na odwrót. Jak widać za dobrze syna wychowalaś, nie na te czasy.cos się martwię, ze swoich tez nie na te czasy wychowałam.
Pozdrawiam
Maria dora

ade pisze...

Krotko i na temat - zgadzam sie z finwe isilra.
Nie jestem zwolenniczka wytykania, ponizania, wyzywania itd itp ale takie sztandaryzowanie orientacji seksualnej, te wszystkie parady, afiszowanie to niemal jak zaraza.

ade pisze...

a teraz mnie powieście:P

Beata pisze...

nie powieszę, bo ogólnie nie lubię sztandaryzowania, ale wypominania orientacji seksualnej też nie, Ty, Ty hetero! :)

Szeherezada Stiepanowna pisze...

Ale tu chodzi o obrazę, szykanowanie i poniżanie a nie o paradę.

Anonimowy pisze...

Hym ,nieprzyjemna sprawa...u mnie nie było aż tak ostro,,,ale sąsiad "głuchawy" nademną przez rok wywoływał u mnie nadmiar adrenaliny.
Myślę,że niekogo czy taka czy siaka orientacja nie powinno się szykanować,,ale ten post Beaty nie miał byc o tym jeśli dobrze zrozumiałam.
Dziadkowie ,,nie wiem czy te 15 tys ich uciszy,,,może pójdą do telewizji jacy to oni biedni..

izza

Anonimowy pisze...

O ile dobrze widzialam, skazana nie wyglada na babcie. To kobieta w sile wieku.
A co do emerytow, czy tez, jak tu dosyc protekcjonalnie piszecie dziadkow i babc, to sa rozni, tak jak rozni sa ludzie w ogole.
Tyle, ze jak trafiamy na chamowatego mlodego karka, to schodzimy mu z drogi, a jak na chamowatego starszego czlowieka, to zaraz utyskujemy, ze stary piernik itp.

slawkas pisze...

Niesnaski sąsiedzkie to najgorszy brud. W tym przypadku był spotęgowany ohydnym, upierdliwym nękaniem, tak w sąsiedztwie jak i poza miejscem zamieszkania. Myślę, że sąd własnie za to przywalił tak wysoką grzywnę i bardzo się z tego cieszę i popieram.

Sądzę natomiast, że ataki na orientację seksualną, w tym wyzywanie od "pedałów" były jedynie sposobem nękania. Trzeba by zapoznać się w tym względzie z uzasadnieniem wyroku sądu. Możliwe, że uczynienie z używania jako przezwiska słowa "pedał" centralnego problemu w tej sytuacji jest przeinaczaniem faktów przez media, bo polityczna poprawność i zwalczanie myślozbrodni są dla obecnych środowisk opiniotwórczych, a za tym i dla mediów, ważniejsze niż rzetelność przekazu. Czasy mamy takie jakieś... pedalskie... ;)

Beata pisze...

Slawkas!!!!!a toś powiedział!

Anonimowy pisze...

Slawkas, dopiero dzis do Ciebie trafilam dzieki linkowi u Beaty. Bardzo sie ciesze, bo fantastycznie piszesz o Danii.

Beata pisze...

Do lustra! To napisz to u niego! :)))))

Anonimowy pisze...

Na razie wsiaklam i czytam:) Jak sie osmiele, to napisze:)

Beata pisze...

Proszę, proszę...ośmielę...:)

slawkas pisze...

Hm. To ja pójdę do lustra zobaczyć czy się nie czerwienię :)

Kwoka na Dolinie pisze...

Taaak, tolerancja, temat ostatnio na czasie, choć już i dawniej światłe umysły go podnosiły, ( choćby np. T.Boy - Żeleński).I często teoretycznie tolerancyjni, w codziennej praktyce wypadają z roli, bo ktoś ich akurat wkurza z powodu swej innosci i jest pod ręką. A tak generalnie i nagminnie w naszym narodzie nie lubi się Żydów, Ruskich,homoseksualnych,coraz częściej emerytów ( upierdliwi, darmozjady ), wykształciuchów i...więcej nie pamiętam. ;(
A rzadko ci prześladowani potrafią się tak postawić jak ten młody gej swej chamskiej sąsiadce.Popieram wyrok, ale nie tylko dlatego, że dotyczy nietolerancji wobec mniejszości seksualnej . I tyle z mojej strony, niestety ...emerytki. ;(((

finwe isilra pisze...

@Slawkas, dzięki za wsparcie, boję się powtórzyć Twoją myśl, ale zgadzam się że czasy się stały, i to baaardzo, pedalskie:))