6 sty 2012

K+M+B

Połyskujące mleczko do ciała Król Kacper - Mirra - 200ml

1 sklepie w cenie 42,90 zł
Mirra była darem dla narodzonego Jezusa od Kacpra, jednego z Trzech Króli. Stosowana była ze względu na wiele leczniczych właściwości, co więcej, w czasach

Blisko osiem tysięcy torebek z kredą i kadzidłem rozprowadzą studenci Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu w piątek, w święto Trzech Króli. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na pomoc sierotom w Jerozolimie.

Torebki trafią do 32 parafii archidiecezji poznańskiej, a także jednej parafii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W paczuszkach, poza kredą i kadzidłem, będzie także węgielek na rozpalenie kadzidła.

PLN - złoty traci na wartości, euro 4,52, dolar 3,53

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Złoty traci na wartości - tedy lokujemy w mirrę i kadzidło? Trzeci z króli (nie pamiętam Melchior czy Baltazar) przytargał do Jezuska złoto - może zatem?.... ale tym zajmuje się Mennica Ploska - sprzedaje czyste złoto w sztabkach o wadze dogodnej także dla detalistów. Swoją drogą oczekuję z zainteresowaniem czasu - sądzę, że już b. niedługo - gdy będzie się handlować piórami ze skrzydła archanioła co to zwiastował lub drewnem z drabiny do nieba, która się przyśniła jednemu ze świętych... Żeby się tylko obracało '-).. Clou

Beata pisze...

świat, odkąd zaczął być rozumny i boski, stoi handlem i nie ma w tym nic złego

Margo pisze...

Ciekawe kiedy studenci zajmą się krajowymi sierotami...

Anonimowy pisze...

Margo, a Ty pomagasz krajowym sierotom?
Kocham takie teksty, czesto wyglaszane wobec ludzi pomagajacych bezdomnym zwierzetom: psami i kotkami sie zajmuja, a tyle glodnych dzieci wokol!

AA

Nivejka pisze...

Kurs wysoki... ile brakuje?

anabell pisze...

Zabawne. Jest w tym wszystkim jeden błąd: K+M+B, to wcale nie są imiona rzekomych 3 królów- u zarania dziejów było C+M+B i wcale nie były to pierwsze litery imion. "C" było od Chrystusa, pozostałe dwie od wyrazów łacińskich określających Jego osobę. No i cała ta impreza jest mocno naciągana, bo nie ma żadnego pokrycia w żródłach historycznych.I z całą pewnością nie byli to królowie, co najwyżej magowie lub astrolodzy.
Zawsze mnie bawi,że ludzie nie wiedzą w co wierzą.
Miłego,;)